Zalety rozdzielnice próżniowe

Source:

W dzisiejszych czasach próżni rozdzielnice coraz popularność bardzo szybko. Ponieważ wyłącznik próżniowy bardziej bezpiecznie i niezawodnie pracuje gdzie jest bardzo duża liczba wadliwych oraz prawidłowego działania. W aplikacji rozdzielnice średniego napięcia, próżniowe rozdzielnice waha się od 3 do 36 KV. Wydajność wyłącznika głównie zależy od dielektrycznych stosowanego dla gaszenie łuku. Kolejną ważną zaletą tej technologii jest, że Aparatura próżniowa prawie bezobsługowe.

Rapid Arc hartownicze

Podczas otwarcia kontaktów w bieżącym stanie bilansowej, pary metalu jest produkowany między stykami, i tej pary metalu zapewnia ścieżki, przez które prąd ciągły przepływ aż do następnego zero bieżący. Zjawisko to jest również znany jako łuku próżniowego. Ten łuk jest ugaszony w pobliżu bieżącego zero i przewodzące pary metalu jest ponownie skrócone na powierzchni styku w ciągu kilku sekund micro. Zaobserwowano, że tylko 1% pary jest ponownie skrócone na łuku komory bocznej ścianie's i 99% pary ponownie skondensowane na powierzchnię kontaktu, z którym był wyparowały.

Niski łuk energii w próżni

Energia rozproszona podczas łuku w próżni jest około jednej dziesiątej oleju i jedną czwartą tego gazu SF6. Niski Rozpraszanie energii, głównie ze względu na czas przerwy niskie (ze względu na mały odstęp kontaktu) i mały łuk długości (to jest również ze względu na mały odstęp kontaktu). Z powodu ten niski łuk rozproszenie energii Aparatura próżniowa ma znikome erozję styków i daje to prawie konserwacji wolna życie prząść. To także należy zauważyć, że na serverze niektórych, prąd, energia wymagana przez wyłącznik próżniowy jest minimum w porównaniu do powietrza bezpiecznik i wyłącznik oleju.

Wytrzymałość dielektryczna próżni

Dla danego kontaktu gap próżniowe zapewnia, wytrzymałość na przebicie około osiem razy więcej niż powietrze i cztery razy więcej na przebicie niż gazu SF6 w jeden pasek. Wytrzymałość na przebicie jest tak wysoki, midzystykowa próżni wyłącznika mogą być utrzymywane bardzo małe. W ten mały odstęp kontaktu gaszenie łuku jest bezpiecznie możliwe ze względu na wysoką wytrzymałość na przebicie i również próżni nie ma siły szybkiego powrotu do zdrowia po przerwie pełnego łuku do jego pełne przebicie wartością bieżącą zero. To sprawia, że Aparatura próżniowa najbardziej odpowiedni dla kondensatora przełączania.

Prosty mechanizm jazdy

W wyłącznik SF6, oleju i powietrza ruch kontaktów jest wysoce opór przez wysoko sprężonego medium łuku hartowanie Izby. Ale w próżni rozdzielnice, tam jest nr średni, a także ruch kontaktów jest Zamknij mniej ze względu na jego małe kontakty gap, stąd jazdy energia wymagana jest znacznie mniejsza, w tym wyłącznik. Właśnie dlatego prosty mechanizm operacyjny wiosna wiosna jest wystarczające dla tego systemu rozdzielnic, nie ma potrzeby mechanizmów hydraulicznych i pneumatycznych. Prostszy mechanizm jazdy daje wysoką żywotność rozdzielnice próżni.

Z góry dyskusji jest prawie oczywiste, że, wytrzymałości dielektrycznej Aparatura próżniowa odzyskuje bardzo szybko i erozję styków jest znikomy.

Zapytanie
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Skontaktuj się z nami
Address: No.38, Gaoxin Road, Baoji, Shaanxi, Chiny 721000
Tel: +86 917 3433818
Fax: +86 917 3433818
E-mail: joyelectric@126.com
skype:bjanna981106